एन्ड्रोइड १३ गो संस्करण सार्वजनिक, कम बजेटमा उत्कृष्ट

काठमाडौं ।
गुगलले गएको अगस्टमा एन्ड्रोइड १३ अपरेटिङ सिस्टम प्रस्तुत गर्यो, जसको दुई महिनापछि गुगलले यसको लो भेरियन्ट एन्ड्रोइड १३ (गो एडिशन) प्रस्तुत गरेको छ।
बजेट दायराको स्मार्टफोनका लागि गो एडिसन अवधारणा ५ वर्ष पुरानो हो। त्यहाँ धेरै मासिक सक्रिय उपकरणहरू छन् जसमा लो-इण्ड चिपसेट, सीमित र्याम र भण्डारण उपलब्ध छ। यी सबै स्मार्टफोनहरू एन्ड्रोइड गो को कुनै न कुनै रूपमा मात्र चल्छन्। गुगलले लन्च गरेको यस एन्ड्रोइड १३ गो संस्करणका सुविधाहरू र अन्य विवरणहरू जानौं।

गुगल एन्ड्रोइड १३ गो संस्करण
गुगलको यो भर्खरै लन्च गरिएको एन्ड्रोइड १३ गो संस्करण मोबाइल अपरेटिङ सिस्टममा एन्ड्रोइड १२ गो संस्करणको तुलनामा धेरै अपडेटहरू देखिएका छन्। बजेट स्मार्टफोनलाई स्मार्ट बनाउने उद्देश्यका साथ फोनले थप ब्याट्री ब्याकअप लाइफ, फास्ट एप लन्चिङ र सजिलो एप सेयरिङ विकल्पहरू प्रदान गर्दछ।

एन्ड्रोइड १३ गो संस्करणमा धेरै चीजहरू छन् जसले यसलाई विशेष बनाउँदछ जस्तै अपरेटिङ सिस्टमको विश्वसनीयता, उपयोगिता र अनुकूलनमा केन्द्रित छ।

गुगल कम्पनीले गो उपकरणहरूको लागि एन्ड्रोइड १३ गो संस्करणको साथ बजेट स्मार्टफोनहरूको लागि गुगल प्ले प्रणाली अपडेट ल्याइरहेको छ। जुन यो फिचर फोनको लागि ठूलो विशेष हो, जसले फोनलाई ठूलो एन्ड्रोइड जारी गर्नु बाहिर महत्त्वपूर्ण सफ्टवेयर अपडेटहरू प्राप्त गर्न अनुमति दिनेछ।

गुगलका अनुसार एन्ड्रोइड १३ गो संस्करणमा चल्ने उपकरणहरू आगामी वर्ष २०२३ मा उपलब्ध हुनेछन्। त्यसैले प्रयोगकर्ताहरूले अब यो संस्करणको लागि कुर्नुपर्नेछ।

गो संस्करणको फिचरहरूको जानकारी

गो संस्करणमा, तपाईंले आफ्नो वालपेपरमा आधारित आफ्नो फोनको पूर्ण रङ योजना(कंप्लिट कलर स्कीम )को विषयवस्तु प्राप्त गर्न सक्नुहुन्छ। यो सुविधा स्वचालित छैन, र वास्तवमा, जब तपाइँ वालपेपर चयन गर्नुहुन्छ, प्रणालीले तपाइँलाई ४ ओटा रङ योजनाहरू चयन गर्ने विकल्प दिन्छ, जुन तपाइँको फोनमा सेट हुनेछ। यसअघि यो सुविधा एन्ड्रोइड १२ मा लन्च गरिएको थियो तर गो संस्करणमा उपलब्ध थिएन।

नयाँ अपडेटसँगै यो अब गो एडिसनमा पनि थपिएको छ, त्यसपछि यो सुविधा बजेट दायराका स्मार्टफोनहरूमा पनि उपलब्ध हुनेछ। यसको साथमा, गुगल डिस्कभर फिड पनि गो संस्करणका डिभाइसहरूमा आउनेछ। यस संस्करणको साथ, मटेरियल यू डिजाइन भाषा पनि प्रस्तुत गरिनेछ, जुन अहिलेसम्म गो संस्करण बाहेकका एन्ड्रोइड उपकरणहरूमा मात्र देखिन्छ।